צוות פדגוגי ותכניות לימוד

התכנית של בית הספר המקוון בנוייה על נסיון וידע מקצועי,
מקיף ועמוק של כל אחד מאנשי סגל ההוראה – אשר כל אחד ואחת מהם מצויינים בתחומם.

הרב יוסי פרבר

בוגר תואר שני בחינוך ומחשבת ישראל, מלמד גמרא, מחשבת ישראל, הסטוריה, חומש מדעים ומתמטיקה. אני אוהב ללמוד וללמד, ואני משתדל לעסוק בתחומים מגוונים ולהרחיב אופקים וליזום חיבורים בין עולמות

כתבתם פעם כתב סתרים לחבר? חשבתם פעם שלהמציא כתב סתרים זה מתמטיקה פשוטה? כן, פשוטה. בקורס "מספרים זה לא הכל" נלמד שהמתמטיקה מלאה יופי, עושר ועניין. היא עוסקת במגוון רחב של נושאים, וחלקם רחוקים מאד מעולם המספרים. נצייר, נלמד קסמים מתמטיים, ונעסוק בהצפנה ופיענוח. נעסוק בסדרות ונפגוש מבנים מתמטיים בטבע שסביבנו.

הרב שוקי ניימן

אני הרב יהושוע, בוגר תואר ראשון בחינוך, מורה למתמטיקה ולאנגלית. גר בירושלים, בשכונה קסומה שנקראת טלבייה, אוהב ללמד ולהסביר, ושהחומר שאני מעביר יהיה מעניין ומרתק. מחכה להכיר אתכם ולחוות מפגשים מחכימים ולגלות יחד עולמות ידע חדשים.

בקורס ניחשף לדרכים אטרקטיביות ופשוטות להפוך את העולם המתמטי שסביבנו לנגיש ומובן. נהנה מפתירת תרגילים בשיטות יצירתיות ונגלה עולם חדש ומהיר לפתרון בעיות. בין הנושאים שנלמד: פתרון כפל באמצעות ציור. למה לחבר אם אפשר לקצר. חישוב מהיר בשיטת ה"מחשבון". שיטה מהפכנית לפתרון סודוקו ועוד.

הרב בועז

שמי בועז זאבי מורה לחקר מדעי ורובוטיקה מתגורר במושב יסודות שכן טוב של הטבע..:) אוהב פריחה וצמיחה בלמידה ובגינה מאמין ביכולתו של כל תלמיד כ-פרח, לפרוח בעזרת חום וחיוך שעוטפים אותו בדרך להצלחתו מחכה לכל אחד מכם לנסוק יחד אל-על לחלל ולנחות ארצה לישוב 'חכם' ומתקדם

תוכנית בבא-דע מביאה חוויה חדשנית של מדעים ופיתוח מיומנויות מתקדמות.
בבית הספר הוירטואלי החרדי נציע שתי תכניות חוויתיות "ערים חכמות" ו"לגעת בחלל"
מטרת התוכניות לעורר את סקרנותם ומחשבתם של הלומדים לעולם הסובב אותם, ובעיקר לעורר בהם את האפשרות לחלום חלומות, להיחשף למדעים וטכנולוגיה בזוית יהודיות ולהתנסות בחדשנות ויזמות.

הרב אביתר דידי

המורה מלכה בן יצחק

בוגרת תואר ראשון בהוראת המתמטיקה, ותואר שני בתרפיה באמצעות אומנות חזותית.
מדריכה ומורה למתמטיקה ומטפלת באומנות.
אוהבת שילדים מפתחים את היכולת לחקור, לגלות, לשחק ובעיקר להמציא.

חשבתם פעם איך הגרעינים שבחמניה מסודרים יפה כל כך? ואיך הקונכיה של החלזון משורטטת מדוייק? ואיך זה שלטווס לא חסרות נוצות בצד שמאל של הגוף?.. בקורס נלמד על התבניות המתמטיות שמשפיעות על המבנה של הקונכיה, החמניה, האיצטרובל ועוד דברים שבטח עוד נגלה בדרך… מושגים כמו פיבונאצ'י, סימטריה, א-סימטריה, סדרה, חוקיות – יהיו השפה השניה שלי ושלכן. מחכה לכן…

המורה חנצו בן חמו

חנצו בן חמו, אני בוגרת תואר ראשון במוזיקה והקונסרבטוריון, מעבירה סדנאות תיאוריה ועריכת סאונד, מתמחה בטכנולוגיה. הבית שלי זה מוזיקה ותווים זאת השפה השנייה שלי…. אוהבת לקרוא כל דבר שיש בו מילים ואותיות, ליצור, לחקור, לדמיין ולעשות הכול בגדול, בשבילי, למידה היא לקום כל יום למקומות חדשים וזה מדהים כי אני גם לומדת מהתלמידות שלי:-) מאמינה שכל אחת יכולה להגשים חלומות בדרך המיוחדת שלה!

בקורס התלמידות מצטרפות למסע עולמי מרתק! דרך המפות המקוונות הנמצאות ברשת, נגיע ליבשות ונכיר אלמנטים הקשורים לשפה ולתרבות של אותו מקום. מתודולוגיית הקורס תתבסס על חידות הקשורות למקום בו נבקר, ופתרונן, בהמשך התלמידות ייצרו בעצמן את החידות. תחום התוכן הרוחבי של הקורס יהיה כתיבה, בו התלמידות ייחשפו לסוגות ספרותיות שונות, כמו, שיר, יומן אישי, כתבה עיתונאית, טקסט מידעי, סיפור, מכתב וכד', ויכתבו מחדש את "סיפורו" של המקום מנקודת המבט היצירתית שלהן בהתאם לסוגה שנבחרה/נלמדה.

המורה שרה מקונן

שרה מקונן, אני מורה למתמטיקה והלכה, בוגרת תואר ראשון בייעוץ חינוכי ותואר שני בפסיכותרפיה. אני ירושלמית לא מלידה, נהנית לכתוב מהלב,לרקוד איך שמתחשק, ולעשות פרצופים:) חולמת להופיע על במה ולטייל מסביב לעולם. מצטרפות אלי??

 

בקורס נצא למסע שופינג ברשת, במסגרתו ייחשפו הלומדות למידות שונות הקיימות בעולם, נבחן את ההבדלים בין המידות ומה הסיבות לכך, נלמד על המרה חוצת יבשות ונחזור אחרוה בזמן להבין איך זה בכלל התחיל.. מחכה לכן!

המורה ציפורה אריה

ציפורה אריה, אני בוגרת תואר ראשון בחינוך מיוחד, ותואר שני בניהול סכסוכים, מתעסקת בלמידה מבוססת פרוייקטים, ובחדשנות. הכי אוהבת בעולם ללמוד ולא משנה כל כך מה. לאחרונה גילתה לי הקורונה שאותיות ומילים זה התחביב המרכזי שלי, ומאז שמחה על כל הזדמנות להעביר את הדבר המדהים הזה הלאה.

התלמידות ייחשפו לעולם התוכן של הרטוריקה (סגנון טד) וינתחו מתוך צפיה מונחית את המאפיינים ואבני היסוד של הרצאה קצרה ומנצחת. ובהמשך יתנסו בהכנת הרצאה כזאת בנושא הרלוונטי להן כלומדות.

המורה שרי ראקוב

שרי ראקוב, בכובע הראשון שלי אני אמא לששה ילדים מתוקים. בכובע הנוסף מורה למדעים ואומנות. בוגרת תואר ראשון בחינוך ויהדות וסטודנטית לתואר שני בניהול ויישוב סכסוכים. מאמינה בלמידה חווייתית עם אינטרקציה בין בנות הקבוצה ויחס אישי וחם. למידה מתוך סקרנות פנימית וחקר הסביבה. אוהבת לקרוא ולחקור דברים חדשים ותמיד מוצאת רגעי הפוגה לחמוק אל פיסות טבע נגישות.. מצפה להכיר את התלמידות החדשות שלי ולעוף יחד איתן אל עולמות קסומים של מדע.

ראית מלח ש"בולע" מים? או גלידה שמקפיאים אותה גם בלי מקפיא? שאלת את עצמך למי יותר צפוף? לקוביית קרח או לקוביית שוקולד? בקורס ניחשף לתרכובות החומרים שיש במעבדת המטבח הפרטית של כל אחת מאיתנו, נרכוש מיומנויות חקר המאפשרות העלאת השערות, שאילת שאלות והסקת מסקנות, מה שיהפוך את ההתנהלות שלנו במטבח למעמיקה ואפקטיבית הרבה יותר!

המורה שולמית נטף

שולמית נטף, עוסקת באדרכילות והוראה, בוגרת לימודי אדריכלות, הוראה ותואר ראשון בחינוך ויהדות. אוהבת ללמוד וללמד. בדגש על ללמד איך ללמוד, ולפתח לומד עצמאי. שואפת למימוש הפוטנציאל האישי של כל אחד בלמידה חוויתית. אוהבת לרקוד, לצייר ולעשות כל מה שכיף.

חשבת פעם שחבל שאין עוד קצת מקום בחדר שלך לפוף החדש? חשבת על עיצוב שונה? בקורס "להיכנס לקופסא" תלמדי על צורות וגופים הנדסיים שונים, קיפולי נייר אוריגמיים ועל תוכנת עריכה שתאפשר לך להיות האדריכלית של עצמך ולתכנן את החדר מחדש והכי חשוב לבד! מטרות הקורס הן לפתח את הבנת ההנדסה במרחב, הרחבת והעשרת הידע בגאומטריה באמצעות האוריגמי. תוך חשיפה למושגים צורניים, תלת מימדיים ביחס לאוביקט. פיתוח הבנה וחשיבה צורנית, והתנסות בפתרון חידות גאומטריות. רכישת מיומנויות ישומיות בתוכנה להמחשה צורנית במרחב.

ציוד נדרש
חבילה של 100 ממו , דפי A4 פשוטים, התקנת התכנה שתשלח לתלמידים, דבק סלוטייפ, עיפרון, סרגל

הרב ג'י ויינשטיין

שלום! שמי הרב ג'י ועליתי לארץ מארצות הברית יחד עם אשתי וארבעה ילדים. בנוסף ללמד תורה לדוברי אנגלית, אני נהנה לטייל ברחבי ישראל וללמוד על ארצנו. התחביב שלי הוא לשחק ספורט והחלום שלי הוא לרוץ בטריאתלון. אני מאוד נהנה להיות מורה כי אני לומד כל כך הרבה מהתלמידים שלי. מצפה לפגוש אותך בזום!

הקורס English Club יאפשר ללומדים להיחשף לנושאים רלוונטיים אקטואליים שונים מחייהם (כמו קורונה, למידה מרחוק, חגים וכד') דרך שפת האנגלית, וישלב בתוכו התנסות, משחוק, פרזנטציה של חומר לימודי-עיוני, וכן משימות אתגר למי שמעוניין להמשך למידה בבית. דרך הלמידה בקורס תאפשר ללומדים להיות פעילים ברוב השיעור תוך שימוש בפונקציות השונות שבתוך הזום (סקרים, חדרים) ובהמשך מחוצה לו. Hear we come!

המורה שולמית ויינר

שולמית ויינר, בעלת תואר שני בהוראת המדעים, עוסקת בהדרכה בתחומים שונים, מלמדת מדעים בכיתות ט' וי'. אוהבת את התלמידות ואת ההוראה, מאמינה בתהליכי למידה מגוונים ושונים ופיתוח למידה עצמאית.

מה אנחנו רואים? כיצד רואים צבעים וצורות? מהם גלי אור,מהו התחום הנראה, מהם תפקידי העדשה, תפקיד העין כגלאי אור, תעתועי ראיה ועוד נושאים מעניינים בתחום האופטיקה