אודות Copy

אודות בית ספר כישורים

בית הספר המקוון החרדי מיועד לתלמידות ותלמידים בכיתות ג-ח במגזר החרדי המעוניינים להעשיר את הידע והמיומנויות במקצועות היסוד. הלמידה מתרחשת בקבוצות קטנות וקבועות נפרדות לבנים ולבנות, בשלש שכבות גיל, ע"י מורים מקצועיים בעלי ידע וניסיון עשיר. כל קבוצה תלמד חמשה קורסים שבועיים. הקורסים המגוונים יאפשרו לתלמידים להעשיר את הידע ולהתנסות באמצעות פיתוח חשיבה וחקר המותאמים לציבור החרדי.

צוות פדגוגי ותכניות לימוד

התכנית של בית הספר המקוון בנוייה על נסיון וידע מקצועי, מקיף ועמוק של כל אחד מאנשי סגל ההוראה – אשר כל אחד ואחת מהם מצויינים בתחומם.

ענבל בן זיו-שורק - מנהלת פדגוגית

שמי ענבל, ואני המנהלת של בית הספר כישורים. אני בעלת תואר שני בניהול מערכות חינוך, ועובדת במערכת החינוך החרדית מזה 25 שנים, כאשר 15 מתוכם שנים הייתי מנהלת בית ספר.

כיום אני עוסקת בעיקר בהשתלמויות ובהדרכות למורים ואנשי חינוך. הצטרפתי השנה לצוות בית הספר כי אני מאמינה בחזון שלו- לאפשר לכל ילד וילדה ללמוד מהבית בכל מקום, לחקור, לגלות, להעשיר, לפתח את החשיבה ולהרחיב את עולמות הידע שלו במקצועות הליב"ה, כהרחבה והשלמה לידע שניתן בתלמודי התורה ובתי הספר החרדים.

כל זה נעשה בתוך המסגרת הביתית, ובפיקוח ההורים, מבלי שהוא נדרש לצאת ולנדוד למרחקים על מנת למצוא מסגרת כזו המותאמת לאורח חייו.

אני מאמינה כי כל תלמיד ותלמידה שיצטרפו לכישורים- ייהנו ויפיקו מכך תועלת רבה, גם בהווה וגם בעתיד. אני מזמינה אתכם להצטרף אלינו למסע למידה משותף יחד.

הרב שוקי ניימן

אני הרב יהושוע, בוגר תואר ראשון בחינוך, מורה למתמטיקה ולאנגלית. גר בירושלים, בשכונה קסומה שנקראת טלבייה, אוהב ללמד ולהסביר, ושהחומר שאני מעביר יהיה מעניין ומרתק. מחכה להכיר אתכם ולחוות מפגשים מחכימים ולגלות יחד עולמות ידע חדשים.

בקורס ניחשף לדרכים אטרקטיביות ופשוטות להפוך את העולם המתמטי שסביבנו לנגיש ומובן. נהנה מפתירת תרגילים בשיטות יצירתיות ונגלה עולם חדש ומהיר לפתרון בעיות. בין הנושאים שנלמד: פתרון כפל באמצעות ציור. למה לחבר אם אפשר לקצר. חישוב מהיר בשיטת ה"מחשבון". שיטה מהפכנית לפתרון סודוקו ועוד.

המורה חנצו בן חמו

חנצו בן חמו, אני בוגרת תואר ראשון במוזיקה והקונסרבטוריון, מעבירה סדנאות תיאוריה ועריכת סאונד, מתמחה בטכנולוגיה. הבית שלי זה מוזיקה ותווים זאת השפה השנייה שלי…. אוהבת לקרוא כל דבר שיש בו מילים ואותיות, ליצור, לחקור, לדמיין ולעשות הכול בגדול, בשבילי, למידה היא לקום כל יום למקומות חדשים וזה מדהים כי אני גם לומדת מהתלמידות שלי:-) מאמינה שכל אחת יכולה להגשים חלומות בדרך המיוחדת שלה!

בקורס התלמידות מצטרפות למסע עולמי מרתק! דרך המפות המקוונות הנמצאות ברשת, נגיע ליבשות ונכיר אלמנטים הקשורים לשפה ולתרבות של אותו מקום. מתודולוגיית הקורס תתבסס על חידות הקשורות למקום בו נבקר, ופתרונן, בהמשך התלמידות ייצרו בעצמן את החידות. תחום התוכן הרוחבי של הקורס יהיה כתיבה, בו התלמידות ייחשפו לסוגות ספרותיות שונות, כמו, שיר, יומן אישי, כתבה עיתונאית, טקסט מידעי, סיפור, מכתב וכד', ויכתבו מחדש את "סיפורו" של המקום מנקודת המבט היצירתית שלהן בהתאם לסוגה שנבחרה/נלמדה.

הרב אביתר דידי

המורה ציפורה אריה

ציפורה אריה, אני בוגרת תואר ראשון בחינוך מיוחד, ותואר שני בניהול סכסוכים, מתעסקת בלמידה מבוססת פרוייקטים, ובחדשנות. הכי אוהבת בעולם ללמוד ולא משנה כל כך מה. לאחרונה גילתה לי הקורונה שאותיות ומילים זה התחביב המרכזי שלי, ומאז שמחה על כל הזדמנות להעביר את הדבר המדהים הזה הלאה.

התלמידות ייחשפו לעולם התוכן של הרטוריקה (סגנון טד) וינתחו מתוך צפיה מונחית את המאפיינים ואבני היסוד של הרצאה קצרה ומנצחת. ובהמשך יתנסו בהכנת הרצאה כזאת בנושא הרלוונטי להן כלומדות.

המורה שרי ראקוב

שרי ראקוב, בכובע הראשון שלי אני אמא לששה ילדים מתוקים. בכובע הנוסף מורה למדעים ואומנות. בוגרת תואר ראשון בחינוך ויהדות וסטודנטית לתואר שני בניהול ויישוב סכסוכים. מאמינה בלמידה חווייתית עם אינטרקציה בין בנות הקבוצה ויחס אישי וחם. למידה מתוך סקרנות פנימית וחקר הסביבה. אוהבת לקרוא ולחקור דברים חדשים ותמיד מוצאת רגעי הפוגה לחמוק אל פיסות טבע נגישות.. מצפה להכיר את התלמידות החדשות שלי ולעוף יחד איתן אל עולמות קסומים של מדע.

ראית מלח ש"בולע" מים? או גלידה שמקפיאים אותה גם בלי מקפיא? שאלת את עצמך למי יותר צפוף? לקוביית קרח או לקוביית שוקולד? בקורס ניחשף לתרכובות החומרים שיש במעבדת המטבח הפרטית של כל אחת מאיתנו, נרכוש מיומנויות חקר המאפשרות העלאת השערות, שאילת שאלות והסקת מסקנות, מה שיהפוך את ההתנהלות שלנו במטבח למעמיקה ואפקטיבית הרבה יותר!

המורה שולמית נטף

שולמית נטף, עוסקת באדרכילות והוראה, בוגרת לימודי אדריכלות, הוראה ותואר ראשון בחינוך ויהדות. אוהבת ללמוד וללמד. בדגש על ללמד איך ללמוד, ולפתח לומד עצמאי. שואפת למימוש הפוטנציאל האישי של כל אחד בלמידה חוויתית. אוהבת לרקוד, לצייר ולעשות כל מה שכיף.

חשבת פעם שחבל שאין עוד קצת מקום בחדר שלך לפוף החדש? חשבת על עיצוב שונה? בקורס "להיכנס לקופסא" תלמדי על צורות וגופים הנדסיים שונים, קיפולי נייר אוריגמיים ועל תוכנת עריכה שתאפשר לך להיות האדריכלית של עצמך ולתכנן את החדר מחדש והכי חשוב לבד! מטרות הקורס הן לפתח את הבנת ההנדסה במרחב, הרחבת והעשרת הידע בגאומטריה באמצעות האוריגמי. תוך חשיפה למושגים צורניים, תלת מימדיים ביחס לאוביקט. פיתוח הבנה וחשיבה צורנית, והתנסות בפתרון חידות גאומטריות. רכישת מיומנויות ישומיות בתוכנה להמחשה צורנית במרחב.

ציוד נדרש
חבילה של 100 ממו , דפי A4 פשוטים, התקנת התכנה שתשלח לתלמידים, דבק סלוטייפ, עיפרון, סרגל

הרב ג'י ויינשטיין

שלום! שמי הרב ג'י ועליתי לארץ מארצות הברית יחד עם אשתי וארבעה ילדים. בנוסף ללמד תורה לדוברי אנגלית, אני נהנה לטייל ברחבי ישראל וללמוד על ארצנו. התחביב שלי הוא לשחק ספורט והחלום שלי הוא לרוץ בטריאתלון. אני מאוד נהנה להיות מורה כי אני לומד כל כך הרבה מהתלמידים שלי. מצפה לפגוש אותך בזום!

הקורס English Club יאפשר ללומדים להיחשף לנושאים רלוונטיים אקטואליים שונים מחייהם (כמו קורונה, למידה מרחוק, חגים וכד') דרך שפת האנגלית, וישלב בתוכו התנסות, משחוק, פרזנטציה של חומר לימודי-עיוני, וכן משימות אתגר למי שמעוניין להמשך למידה בבית. דרך הלמידה בקורס תאפשר ללומדים להיות פעילים ברוב השיעור תוך שימוש בפונקציות השונות שבתוך הזום (סקרים, חדרים) ובהמשך מחוצה לו. Hear we come!

המורה שולמית ויינר

שולמית ויינר, בעלת תואר שני בהוראת המדעים, עוסקת בהדרכה בתחומים שונים, מלמדת מדעים בכיתות ט' וי'. אוהבת את התלמידות ואת ההוראה, מאמינה בתהליכי למידה מגוונים ושונים ופיתוח למידה עצמאית.

מה אנחנו רואים? כיצד רואים צבעים וצורות? מהם גלי אור,מהו התחום הנראה, מהם תפקידי העדשה, תפקיד העין כגלאי אור, תעתועי ראיה ועוד נושאים מעניינים בתחום האופטיקה